Home 9 Poradnia CDO 9 Długofalowa opieka dietetyczna – dlaczego warto?

Długofalowa opieka dietetyczna – dlaczego warto?

Autor

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Długofalowa opieka dietetyczna - dlaczego warto?
Podjęcie współpracy z dietetykiem jest bardzo ważnym krokiem na drodze do zmiany swojego sposobu żywienia i stylu życia. Skorzystanie z pojedynczej konsultacji przybliża nas do osiągnięcia upragnionego celu, mimo to, niejednokrotnie podczas jednej rozmowy dietetykowi trudno jest przekazać nam wszystkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowego sposobu żywienia. Warto więc regularnie spotykać się z dietetykiem, aby na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Kształtowanie trwałych nawyków żywieniowych

Bardzo istotne podczas zmiany naszego sposobu żywienia jest powolne i systematyczne wprowadzanie modyfikacji w dotychczasowych nawykach żywieniowych. Kierując się taką zasadą dużo łatwiej będzie Ci realizować ustalony plan i utrwalanie kolejnych zaleceń w praktyce. Poprzez stały kontakt z dietetykiem w tym czasie masz możliwość bieżącego zadawania pytań, wspólnego szukania odpowiednich rozwiązań i wprowadzania kolejnych modyfikacji żywieniowych.

Małe cele, realne zmiany

Cykliczne spotkania pacjenta z dietetykiem umożliwią Ci wyznaczanie małych celów do zrealizowania w konkretnym czasie, co w wielu przypadkach korzystnie może wpłynąć na zwiększenie skuteczności poprzez szybszą realizację założonych celów. Podczas regularnych wizyt dietetyk ma także możliwość monitorowania ich na bieżąco oraz wprowadzania odpowiednich modyfikacji. Zdarza się, że okres wprowadzania zmian w żywieniu przypada na trudne okoliczności – święta czy przyjęcia okolicznościowe. Wtedy wspólnie z dietetykiem na bieżąco możesz modyfikować zalecenia żywieniowe i dopasowywać je do obecnego trybu życia, co jest też bardzo przydatne np. przed wyjazdem na wakacje. Warto również abyś konsultował z dietetykiem wszelkie postępy zarówno w odniesieniu do monitorowanych parametrów → Samokontrola – dlaczego warto dokonywać pomiarów w domu? oraz badań laboratoryjnych w celu sprawdzenia skuteczności założonego planu żywieniowego.

Wspólna praca popłaca

Dietetyk odgrywa również ważną rolę w podtrzymaniu Twojej motywacji do wprowadzenia założonych zmian. Regularne konsultacje sprawdzą się więc idealnie w momencie, w którym potrzebujesz wsparcia. Każde spotkanie z dietetykiem będzie nie tylko źródłem motywacji, ale także zachęty i inspiracji do dalszego działania. Świadomość, że nie jest się samym w procesie zmian z pewnością pozytywnie wpłynie na ich realizację.

Pamiętaj, że długofalowa opieka dietetyczna niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego jest tak istotna podczas wprowadzania zmian w sposobie żywienia. Pamiętaj, że w Centrum Dietetycznym Online możesz skorzystać z fachowej i regularnej pomocy doświadczonych dietetyków.

Inne nowości z Poradni CDO: