Jak zapisać się na bezpłatne konsultacje online?
strzałka symolizująca rozwinięcie lub zwinięcie

Aby skorzystać z wideokonsultacji założ konto na platformie https://cdo.pzh.gov.pl, następnie aktywuj je i uzupełnić swoje dane. Po wypełnieniu ankiety, za pomocą kalendarza wybierz dogodny termin wizyty online i potwierdź rezerwację. Kiedy nadejdzie termin spotkania, zaloguj się na swoim koncie użytkownika i kliknij przycisk „Połącz”.  Masz pytania? Zapoznaj się z regulaminem usług CDO dostępnym pod adresem https://ncez.pzh.gov.pl/regulamin-cdo/ 

Czy każde spotkanie ze specjalistą CDO jest za darmo?
strzałka symolizująca rozwinięcie lub zwinięcie

Tak, konsultacje dietetyczne, psychodietetyczne i dotyczące aktywności fizycznej są w pełni bezpłatne dla użytkownika platformy https://cdo.pzh.gov.pl. Wideorozmowy realizowane są w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowanego przez Ministra Zdrowia.  

Czy konsultacje odbywają się telefonicznie?
strzałka symolizująca rozwinięcie lub zwinięcie

Nie. Konsultacje udzielane są wyłącznie za pośrednictwem platformy https://cdo.pzh.gov.pl w trybie online, poprzez wideorozmowy lub w formie audio bez kamery. Podczas konsultacji czat jest wyłącznie narzędziem pomocniczym. Do konsultacji niezbędny jest sprawny mikrofon i kamera. Nie ma możliwości, aby konsultant zadzwonił i prowadził spotkania wyłącznie przez telefon.  

Czy na konsultacji dietetycznej dostanę tygodniowy jadłospis?
strzałka symolizująca rozwinięcie lub zwinięcie

Konsultacje dietetyczne online służą edukacji żywieniowej zarówno osób zdrowych, jak i chorych. Osoby korzystające z pomocy Centrum Dietetycznego Online otrzymują materiały edukacyjne i zalecenia dedykowane ich potrzebom. Porada nie uwzględnia tworzenia indywidualnych planów żywieniowych lub jadłospisów.