Dział

Artykuły Poradni CDO

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej – czym jest?

„Weź zdrowie w swoje ręce” to hasło, które przyświeca powołaniu Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ). NCEŻ bazuje na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła (IŻŻ) oraz dzięki finansowaniu uzyskanemu w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej (Swiss Contribution) i współfinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia. Obecnie NCEŻ jest finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania usługami fizjoterapeutów. Coraz więcej osób chętnie udaje się na takie wizyty, ponieważ zdają sobie sprawę, w jak wielu sytuacjach mogą być one przydatne. Jednak cały czas istnieje duże grono osób, które z różnych powodów nie jest w stanie udać się na wizytę w formie stacjonarnej. Niezależnie od tego, czy powstrzymują nas względy finansowe, czy też problemy z dojazdem lub inne sytuacje, dobrą alternatywą może być skorzystanie z konsultacji fizjoterapeutycznych online. Nasze Centrum Dietetyczne Online jest jednym z miejsc, gdzie z takiej konsultacji można skorzystać zdalnie i co istotne – za darmo.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Edukacja żywieniowa czy gotowy jadłospis?

Zauważasz kilka nadprogramowych kilogramów, czujesz się coraz gorzej, a wyniki ostatnich badań nie napawają optymizmem? Pora przejść na dietę i zacząć się ruszać. Zapisujesz się zatem na siłownię, a potem do dietetyka. Otrzymujesz kilka ogólnych zaleceń i jadłospis na tydzień. Tylko co to są te nasiona chia i jak zrobić klopsiki z ciecierzycy? No i co z kolejnymi tygodniami, miesiącami?

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Samokontrola – dlaczego warto dokonywać pomiarów w domu?

Nadwaga i otyłość stanowią obecnie globalny problem zdrowotny związany ze stylem życia. Stopniowe zwiększanie się świadomości społecznej na temat konsekwencji zdrowotnych nadmiernej masy ciała sprawiają, że coraz większa grupa osób podejmuje próby zrzucenia zbędnych kilogramów, często na własną rękę. Należy pamiętać, że najlepiej robić to pod okiem specjalisty, ale pewne parametry można monitorować również w warunkach domowych.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Długofalowa opieka dietetyczna – dlaczego warto?

Podjęcie współpracy z dietetykiem jest bardzo ważnym krokiem na drodze do zmiany swojego sposobu żywienia i stylu życia. Skorzystanie z pojedynczej konsultacji przybliża nas do osiągnięcia upragnionego celu, mimo to, niejednokrotnie podczas jednej rozmowy dietetykowi trudno jest przekazać nam wszystkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowego sposobu żywienia. Warto więc regularnie spotykać się z dietetykiem, aby na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Konsultacje dietetyczne online – dlaczego warto?

W dobie łatwego dostępu do informacji wiele z nas w pierwszej kolejności szuka wiedzy na temat zdrowego żywienia w Internecie, gazetach czy wśród znajomych. Jednak niejednokrotnie są one rozbieżne bądź nie do końca prawdziwe i zgodne z wiedzą naukową. Wiele osób chce również skorzystać z pomocy dietetyka, ale często wydaje się ona być za droga lub trudno dostępna. My mamy dla Ciebie rozwiązanie. Bezpłatne konsultacje dietetyczne przez Internet w Centrum Dietetycznym Online.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Rodzinna konsultacja dietetyczna przez Internet

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń zaobserwowaliśmy, że zmiana nawyków żywieniowych jest często zdecydowanie bardziej skuteczna jeśli wszelkie modyfikacje związane z żywieniem i stylem życia wprowadzamy wspólnie z bliskimi. Pokazują to również liczne badania. Centrum Dietetyczne Online wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i oferuje dwa rodzaje konsultacji – indywidualną oraz rodzinną.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Centrum Dietetyczne Online – nasza misja

Centrum Dietetyczne Online (CDO) powstało w ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia i realizowane jest ze środków finansowych Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. CDO zostało utworzone w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa dotyczące dostępu do bezpłatnego poradnictwa dietetycznego.

czytaj dalej
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej|poradniaCDO

Wsparcie psychologiczne podczas zmiany nawyków żywieniowych – dlaczego warto?

Wiele osób chce nauczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych, zacząć stosować zdrową dietę, czy wprowadzić modyfikację do swojego jadłospisu według zalecenia lekarza. Wszyscy Ci co próbują to zrobić wiedzą, że nie jest to wcale takie łatwe. Mimo tego, że na początku często jesteśmy chętni do pracy i pozytywnie nastawieni, kiedy przychodzi do działania ogarnia nas strach, a nasz zapał spada. Zaczynamy zastanawiać się czy warto, czy damy radę, czy jest nam to potrzebne. W efekcie nasze plany żywieniowe stają się coraz trudniejsze do zrealizowania.

czytaj dalej