Dział

Artykuły Poradni CDO

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej – czym jest?

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej – czym jest?

„Weź zdrowie w swoje ręce” to hasło, które przyświeca powołaniu Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ). NCEŻ bazuje na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła (IŻŻ) oraz dzięki finansowaniu uzyskanemu w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej (Swiss Contribution) i współfinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia. Obecnie NCEŻ jest finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

czytaj dalej
Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online

Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania usługami fizjoterapeutów. Coraz więcej osób chętnie udaje się na takie wizyty, ponieważ zdają sobie sprawę, w jak wielu sytuacjach mogą być one przydatne. Jednak cały czas istnieje duże grono osób, które z różnych powodów nie jest w stanie udać się na wizytę w formie stacjonarnej. Niezależnie od tego, czy powstrzymują nas względy finansowe, czy też problemy z dojazdem lub inne sytuacje, dobrą alternatywą może być skorzystanie z konsultacji fizjoterapeutycznych online. Nasze Centrum Dietetyczne Online jest jednym z miejsc, gdzie z takiej konsultacji można skorzystać zdalnie i co istotne – za darmo.

czytaj dalej
Edukacja żywieniowa czy gotowy jadłospis?

Edukacja żywieniowa czy gotowy jadłospis?

Zauważasz kilka nadprogramowych kilogramów, czujesz się coraz gorzej, a wyniki ostatnich badań nie napawają optymizmem? Pora przejść na dietę i zacząć się ruszać. Zapisujesz się zatem na siłownię, a potem do dietetyka. Otrzymujesz kilka ogólnych zaleceń i jadłospis na tydzień. Tylko co to są te nasiona chia i jak zrobić klopsiki z ciecierzycy? No i co z kolejnymi tygodniami, miesiącami?

czytaj dalej