Home 9 Aktualności 9 Rodzinna konsultacja dietetyczna przez Internet

Rodzinna konsultacja dietetyczna przez Internet

Autor

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Rodzinna konsultacja dietetyczna przez Internet
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń zaobserwowaliśmy, że zmiana nawyków żywieniowych jest często zdecydowanie bardziej skuteczna jeśli wszelkie modyfikacje związane z żywieniem i stylem życia wprowadzamy wspólnie z bliskimi. Pokazują to również liczne badania. Centrum Dietetyczne Online wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i oferuje dwa rodzaje konsultacji - indywidualną oraz rodzinną.

Na czym polega rodzinna konsultacja dietetyczna online?

Rodzinna konsultacja dietetyczna online polega na rozmowie przez Internet dietetyka z co najmniej dwiema osobami z rodziny, gdzie chociaż jedna z nich jest pełnoletnia. Co powinno je łączyć? – wspólny żywieniowy cel. Przed konsultacją należy wspólnie wypełnić ankietę rodzinną, uwzględniając osoby, które będą brały udział w rozmowie z dietetykiem. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji należy wybrać dogodną godzinę i zapisać się na konsultację. System losowo wybierze dietetyka, z którym odbędzie się darmowa konsultacja trwająca do 45 minut. W momencie rozpoczęcia konsultacji należy zalogować się na stronie www.poradnia.ncez.pl na profilu rodziny oraz kliknąć „Rozpocznij połączenie” oraz „Włącz wideo/audio”. Konsultacja odbędzie się na zasadzie video-rozmowy, dlatego warto wcześniej sprawdzić czy kamera i mikrofon są sprawne.
Głównym celem konsultacji jest zwiększenie świadomości żywieniowej Twojej rodziny oraz wspólna praca nad zmianą Waszych nawyków żywieniowych.
Dietetyk razem z Wami ustali cele żywieniowe, wesprze rzetelną wiedzą  oraz pomoże gdy pojawią się pytania czy niejasności.

Kiedy konsultacja rodzinna, a kiedy indywidualna?

Do konsultacji rodzinnej powinny zasiąść przed monitorem co najmniej 2 osoby tworzące wspólne gospodarstwo domowe, które chcą zmieniać razem swoje nawyki żywieniowe. Mogą to być dorośli członkowie rodziny, ale także rodzice z dziećmi w różnym wieku, którzy chcą wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci już od najmłodszych lat. Powodem konsultacji może być również choroba jednego z członków rodziny wymagająca wprowadzenia modyfikacji w żywieniu całej rodziny (np. występowanie celiakii u dziecka) lub zwiększenie świadomości dotyczącej żywienia w chorobie (np. występowanie nowotworu u członka rodziny, dny moczanowej, chorób jelit). Jeśli poszczególni członkowie rodziny mają szereg różnych schorzeń i nie można uwspólnić zaleceń żywieniowych zaleca się założenie dla każdego z nich indywidualnego konta. Podczas konsultacji indywidualnej dietetyk skupi się wyłącznie na potrzebach zdrowotnych i żywieniowych danej osoby.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji rodzinnej?

Powszechnie wiadomo, że nawyki żywieniowe kształtowane są już od najmłodszych lat. Wypracowanie odpowiednich przyzwyczajeń u dzieci z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dietetyk podczas rodzinnej konsultacji żywieniowej online, udzielając prostych wskazówek, pomoże zadbać o zdrowie najbliższych. Wspólnie zdecydowanie łatwiej wprowadzać zmiany dotyczące robienia odpowiednich zakupów, wyboru poszczególnych produktów, technik kulinarnych czy aktywności fizycznej. Warto razem z dietetykiem, podczas cyklicznych spotkań, wspólnie wyznaczać cele i małymi krokami je realizować.

Inne nowości z Poradni CDO: