Home 9 Poradnia CDO 9 Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online

Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online

Autor

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Dlaczego warto korzystać z porad fizjoterapeuty online
W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania usługami fizjoterapeutów. Coraz więcej osób chętnie udaje się na takie wizyty, ponieważ zdają sobie sprawę, w jak wielu sytuacjach mogą być one przydatne. Jednak cały czas istnieje duże grono osób, które z różnych powodów nie jest w stanie udać się na wizytę w formie stacjonarnej. Niezależnie od tego, czy powstrzymują nas względy finansowe, czy też problemy z dojazdem lub inne sytuacje, dobrą alternatywą może być skorzystanie z konsultacji fizjoterapeutycznych online. Nasze Centrum Dietetyczne Online jest jednym z miejsc, gdzie z takiej konsultacji można skorzystać zdalnie i co istotne - za darmo.

Kto może skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych?

Konsultacje są w szczególności przeznaczone dla osób, które:

 • odczuwają dolegliwości bólowe stawów, mięśni lub kości. Ból kręgosłupa, bioder i kolan jest jednym z problemów, którego wielu z nas doświadcza na co dzień. Gdy nie jest on nasilony na tyle, że uniemożliwia nam funkcjonowanie, często nie podejmujemy żadnych działań w celu pozbycia się go. Tymczasem często wprowadzenie niewielkich zmian w swoim codziennym funkcjonowaniu może całkowicie wyeliminować odczuwane przez nas dolegliwości. Podczas konsultacji możemy dowiedzieć się co zrobić, aby profilaktyka bólu była efektywna, a także jak zachować się, gdy ból wystąpi.
 • doświadczyły różnego rodzaju urazów. Niemal każda osoba w swoim życiu doświadczyła mniejszych lub większych urazów. Mogą to być różnego rodzaju złamania, naciągnięcia, naderwania, skręcenia i wiele innych. W takim przypadku konsultacja fizjoterapeutyczna może przyspieszyć proces leczenia, a także umożliwić powrót do pełni sprawności i profilaktykę podobnych zdarzeń w przyszłości.
 • cierpią na różne choroby i chcą się upewnić jaka aktywność fizyczna będzie dla nich odpowiednia. W przypadku niektórych schorzeń, w szczególności tych, dotyczących układu krążenia, takich jak niewydolność serca, przebyty zawał i wiele innych, pacjenci obawiają się, że wysiłek może im jeszcze bardziej zaszkodzić. Tymczasem to właśnie brak aktywności jest czynnikiem, który predysponuje do szybkiego pogarszania się stanu zdrowia. Na konsultacji możemy dowiedzieć się w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i formę fizyczną, a jednocześnie robić to w sposób, który jest bezpieczny, biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia.
 • trenują jakiś sport i chcą robić to w bezpieczny sposób. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na podejmowanie różnych aktywności na poziomie amatorskim. Choć jest to bardzo pozytywne zjawisko, to jednak pewnym zagrożeniem jest fakt, że treningi te są często wykonywane bez nadzoru trenera, który posiada odpowiednią wiedzę. To może prowadzić do powstanie różnego rodzaju przeciążeń i kontuzji. Jeżeli więc sami znajdujemy się w takiej sytuacji, to na konsultacji możemy dowiedzieć się na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby ćwiczyć w sposób prawidłowy, a także o jakie ćwiczenia uzupełnić swój trening, aby odpowiednio zapobiegać kontuzjom.
 • cierpią na choroby, które ograniczają ich sprawność. Niektóre schorzenia znacząco obniżają nasze możliwości fizyczne. Choć w niektórych przypadkach jest to nieuniknione, to jednak możemy znacząco zmniejszyć deficyty, jeżeli odpowiednio wcześniej podejmiemy odpowiednie kroki. W przypadku zdiagnozowania takich chorób jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i wiele innych, warto od razu zgłosić się na konsultacje, dzięki czemu dowiemy się, jakie aktywności należy podjąć, aby spowolnić ich rozwój.
 • chcą skonsultować rzeczy, które nie są wymienione powyżej. Fizjoterapia jest dziedziną bardzo szeroką i obejmuje wiele różnych zagadnień, które mogą nie być wymienione w powyższych punktach. Dlatego też, jeżeli posiadamy inne wątpliwości, które chcielibyśmy wyjaśnić z fizjoterapeutą, to konsultacja jest świetną okazją aby to zrobić.

Dlaczego warto skorzystać?

 • Wiarygodne informacje

Konsultacje udzielane są przez fizjoterapeutów posiadających Prawo do Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty nadane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że są to osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę, a ich porady będą adekwatne do Twojej sytuacji i Twojego stanu zdrowia.

 • Indywidualne podejście

Indywidualna konsultacja pozwoli ustalić jakie działania powinieneś podjąć, dostosowując je nie tylko do Twojego stanu zdrowia, ale także możliwości czasowych i Twoich oczekiwań względem własnej sprawności. Zdajemy sobie sprawę, że nie u każdego sprawdzi się jedna metoda działania, a indywidulane dopasowanie działań może być kluczowe dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

 • Bezpłatne konsultacje bez wychodzenia z domu

Wszystkie konsultacje odbywające się w naszym Centrum Dietetycznym Online są finansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020, dzięki czemu Ty nie ponosisz żadnych kosztów z nimi związanych. Dodatkowo odbywają się one w formie wideorozmowy przez internet, co powoduje, że nie musisz martwić się dojazdem w określone miejsce i możesz z nich skorzystać niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywasz.

 • Profilaktyka

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W profilaktyce urazów oraz różnego rodzaju chorób układu ruchu, układu krążenia i innych, to właśnie fizjoterapia odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego też warto umawiać się na konsultacje jeżeli tylko zauważymy u siebie jakieś objawy, które nas zaniepokoją. Przy odpowiednio wcześnie podjętych działaniach, możemy bardzo skutecznie pozbyć się problemu bez stosowania jakichkolwiek inwazyjnych metod leczenia.

 • Wspomaganie leczenia i profilaktyka wtórna

Choć doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka, to jednak nie zawsze udaje nam się zadziałać odpowiednio wcześnie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że fizjoterapia może być skuteczna na każdym etapie choroby. Jest ona doskonałym uzupełnieniem leczenia stosowanego w różnych schorzeniach. Przydaje się także po powrocie do zdrowia, aby nie dopuścić do ponownego rozwoju danej choroby.

W celu zwiększenia efektywności konsultacji online wypełnij ankietę (dostępną po zalogowaniu się na profil CDO) dotyczącą aktualnego stanu zdrowia oraz podaj cel konsultacji (np. utrata wagi, wzmocnienie mięśni brzucha, itp.).

Inne nowości z Poradni CDO: