Home 9 Poradnia CDO 9 Konsultacje dietetyczne online – dlaczego warto?

Konsultacje dietetyczne online – dlaczego warto?

Autor

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Konsultacje dietetyczne online - dlaczego warto?
W dobie łatwego dostępu do informacji wiele z nas w pierwszej kolejności szuka wiedzy na temat zdrowego żywienia w Internecie, gazetach czy wśród znajomych. Jednak niejednokrotnie są one rozbieżne bądź nie do końca prawdziwe i zgodne z wiedzą naukową. Wiele osób chce również skorzystać z pomocy dietetyka, ale często wydaje się ona być za droga lub trudno dostępna. My mamy dla Ciebie rozwiązanie. Bezpłatne konsultacje dietetyczne przez Internet w Centrum Dietetycznym Online.

#1 Wiarygodne informacje

Konsultacje dietetyczne są udzielane przez kompetentnych dietetyków, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w pracy z pacjentem. Przekazywane informacje są oparte na najnowszych doniesieniach naukowych, a także latach doświadczeń pracowników Instytutu Żywności i Żywienia.

#2 Za darmo bez wychodzenia z domu

Rozmowy w Centrum Dietetycznym Online są dla Ciebie całkowicie bezpłatne – są finansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Konsultacje odbywają się przez Internet w formie wideorozmowy – w zaciszu własnego domu, bez tracenia czasu na dojazd. Dowiedz się więcej → Centrum Dietetyczne Online – odpowiadamy na najczęściej zadawana pytania przez pacjentów

#3 Indywidualne podejście

Dietetyk podczas rozmowy skupi się na Twoich potrzebach, celach i możliwościach. W oparciu o występujące dolegliwości, aktualne wyniki badań i zalecenia lekarza, specjalista sformułuje właściwe zalecenia żywieniowe, dostosowane do Twojego trybu życia i dotychczasowych nawyków żywieniowych.

#4 Profilaktyka

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe żywienie jest nieodłącznym elementem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas konsultacji przeanalizujesz z dietetykiem swoją dietę i dowiesz się, czy warto w niej coś zmienić. Pamiętaj, że kierując się zasadami zdrowego żywienia możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób, między innymi otyłości, chorób układu krążenia czy nowotworu jelita grubego.

#5 Wspomaganie leczenia

Prawidłowa dieta jest istotna nie tylko w profilaktyce, ale ma również kluczowe znaczenie we wspomaganiu procesu leczenia. Trafnie sformułowane zalecenia żywieniowe mogą zmniejszyć odczuwanie dolegliwości i pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

#6 Stały kontakt z dietetykiem

Rozmowy w Centrum Dietetycznym Online nie muszą skończyć się na jednym spotkaniu. Stały kontakt z dietetykiem da Ci możliwość bieżącego kontrolowania zmian, a także wzmocni Twoją motywację. Dowiedz się więcej → Długofalowa opieka dietetyczna – dlaczego warto?
Centrum Dietetyczne Online wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Zapewnia łatwy i stały dostęp do dietetyka przez Internet. A to wszystko za darmo i w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu.

Inne nowości z Poradni CDO: