Dział

Osoby dorosłe

W sekcji znajdziesz informacje o tym, jak …

Spontaniczna aktywność fizyczna w prewencji otyłości

Spontaniczna aktywność fizyczna w prewencji otyłości

Otyłość i nadwaga zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za epidemię XXI wieku. W ostatnich kilku dekadach odsetek osób dorosłych z otyłością wzrósł trzykrotnie zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. W Polsce problem nadmiernej masy ciała dotyczy trzech na pięć dorosłych osób, a co czwarta osoba jest otyła.

czytaj dalej
Streszczenia wykładów ze szkolenia  w zakresie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej….”

Streszczenia wykładów ze szkolenia w zakresie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej….”

NIZP PZH – Państwowy Instytut Badawczy w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia zakończył pierwszy etapu pięcioletniego projektu  „Szkolenia w zakresie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla grup zawodowych zaangażowanych w działania na rzecz walki z nadwagą i otyłością.” Jego celem jest dostarczenie rozległej wiedzy grupom zawodowym zaangażowanym w działania na rzecz walki z nadwagą i otyłością w zakresie promowania zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

czytaj dalej
Sprawność ukierunkowana na zdrowie

Sprawność ukierunkowana na zdrowie

Wyzwania koncepcji Health-Related Fitness (H-RF) w dobie pandemii COVID-19
Współczesna definicja sprawności fizycznej wg Światowej Organizacji Zdrowia WHO ujmuje ją jako istotny element zdrowia, obok sprawności psychicznej i społecznej. Ma być ona źródłem i warunkiem satysfakcjonującego życia. Niezależnie od naszego wieku czy miejsca zamieszkania dobra sprawność fizyczna zapewnia wyższą jakość życia i minimalizuje ryzyko większości problemów zdrowotnych.

czytaj dalej