Home 9 Poradnia CDO 9 Centrum Dietetyczne Online – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez pacjentów

Centrum Dietetyczne Online – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez pacjentów

Autor

Centrum Dietetyczne Online to nowoczesna poradnia internetowa, w której możesz w łatwy sposób odbyć konsultację dietetycznę i zyskać rzetelną wiedzę na temat żywienia oraz praktyczne wskazówki niezbędne w zmianie nawyków żywieniowych. Do tej pory udało się nam pomóc już tysiącom pacjentów. W tym tekście znajdziesz najczęściej zadawane przez nich pytania i nasze odpowiedzi.

#1 Jak korzystać z Centrum Dietetycznego Online?

Korzystnie z bezpłatnych konsultacji oferowanych przez Centrum Dietetyczne Online jest bardzo proste. Wystarczy, że:

  • założysz konto,
  • wypełnisz ankietę,
  • wybierzesz termin i godzinę konsultacji.

Założenie i posiadanie konta w naszym systemie jest całkowicie bezpłatne.

Potrzebne będą Ci do tego:

  • komputer/tablet lub telefon z dostępem do Internetu,
  • kamerka internetowa (często wbudowana w laptop/ tablet lub telefon komórkowy),
  • słuchawki i mikrofon (w większości sprzętów są również wbudowane, ale osobny zestaw daje większy komfort rozmowy).

Po wypełnieniu ankiety i wybraniu terminu konsultacji otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie zapisu, a w dzień konsultacji otrzymasz przypomnienie na swoją skrzynkę e-mail.

Pamiętaj, aby zostawić nam również swój aktualny numer telefonu. W sytuacji, kiedy będziesz miał problem z połączeniem dietetyk spróbuje się z Tobą skontaktować telefonicznie. Dzięki temu w przypadku problemów technicznych będziesz mógł porozmawiać  z dietetykiem za pomocą telefonu. Taka konsultacja jest równie wartościowa.

Przed pierwszą konsultacją spróbuj zalogować się do swojego konta przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem konsultacji. Upewnij się, że podany przez Ciebie numer telefonu jest poprawny i kliknij przycisk: „Rozpocznij połączenie’’, następnie „Włącz wideo/audio”. Nasz dietetyk będzie próbował nawiązać z Tobą połączenie o wyznaczonej godzinie.

#2 Kto pracuje w Centrum Dietetycznym Online?

Dietetycy pracujący w Centrum Dietetycznym Online posiadają dyplomy renomowanych polskich uczelni m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ponadto mają kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z nadwagą i otyłością oraz innymi chorobami dietozależnymi, takimi jak cukrzyca typu 2, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroby przewodu pokarmowego, dna moczanowa czy niedoczynność i nadczynność tarczycy. Nasi specjaliści mogą pochwalić się również praktyką w pracy z pacjentami zdobytą w szpitalach oraz poradniach dietetycznych. Dzięki stałej współpracy z lekarzami i psychologiem z Instytutu Żywności i Żywienia mogą pomóc pacjentowi w sposób bardzo kompleksowy – dobrać odpowiednie żywienie w różnych jednostkach chorobowych i wesprzeć pacjentów procesie zmiany nawyków żywieniowych. Każdy dietetyk przygotowuje się do konsultacji z pacjentem oraz regularnie korzysta z różnego rodzaju szkoleń i warsztatów prowadzonych przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia.

#3 Czy poniosę dodatkowe koszty?

Nie. Wszystkie porady finansowane są z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zarówno pierwsza jak i każda kolejna konsultacja dietetyczna jest bezpłatna. Mimo braku opłat możesz mieć pewność, że świadczone usługi są na wysokim poziomie. To jedyny taki projekt w Polsce realizowany przez Instytut Żywności i Żywienia oraz Ministerstwo Zdrowia.

#4 Nie mam dostępu do aktualnych wyników badań. Czy takie spotkanie z dietetykiem ma sens?

Jeśli nie posiadasz żadnych aktualnych badań – nic straconego. Nawet bez nich warto umówić się na rozmowę z dietetykiem i zdobyć wstępne zalecenia, które pozwolą na systematyczną pracę nad nawykami żywieniowymi. Jeżeli badania lekarskie będą konieczne, możesz je wykonać po konsultacji z dietetykiem i uzupełnić na swoim koncie w dogodnym dla Ciebie terminie. Dietetyk po przeanalizowaniu wyników będzie mógł jeszcze bardziej indywidualnie podejść do Twojego przypadku i udzielić Ci dodatkowych wskazówek.

#5 Czy dane, które przekazuję dietetykowi, są bezpieczne?

W Centrum Dietetycznym Online przestrzegamy RODO, a także każdy dietetyk jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej.

#6 Skoro sześciu dietetyków pracuje w Centrum Dietetycznym Online i konsultuje pacjentów z calej Polski to czy zawsze będę długo oczekiwał na konsultację?

Centrum Dietetyczne Online działa w tygodniu od 8:30-19:30 oraz w soboty od 9:00-16:30. Pacjenci często zapisują się na konsultacje z dużym wyprzedzeniem i czasami odwołują ją dzień wcześniej lub w tym samym dniu. Dlatego może zdarzyć się, że będziesz mógł zapisać się do naszego dietetyka już na ten sam dzień. Dlatego nie zwlekaj i sprawdź dostępne terminy do naszych specjalistów.

#7 Czy za każdym razem będę rozmawiać z innym dietetykiem i muszę tłumaczyć wszystko od początku?

Oferujemy możliwość pracy z jednym dietetykiem, ponieważ rozumiemy, że proces zmiany nawyków żywieniowych wymaga długofalowej współpracy. Nasz dietetyk podczas konsultacji sporządza dokładne notatki i przygotowuje się do każdego kolejnego spotkania z Tobą. Pod koniec rozmowy dietetyk zaproponuje Ci kolejny termin konsultacji. Jeżeli z jakiś przyczyn nie będziesz mógł pojawić się na kolejnej konsultacji zawsze możesz ją anulować i ponownie umówić się na inny termin. Nasz system daje Ci również możliwość zmiany specjalisty – podczas umawiania się na konsultacje Ty decydujesz, czy chcesz się spotkać z tym samym specjalistą czy z innym.

#8 A co jeśli mam dużą nadwagę.. a za mną wiele prób odchudzania.

Korzystając z usług Centrum Dietetycznego Online możesz z powodzeniem skutecznie zredukować masę ciała. Metody, które polecają nasi specjaliści, są całkowicie bezpieczne. Regularne spotkania przyczyniają się do wzrostu motywacji u pacjentów. Możesz liczyć na pomocne narzędzia do codziennej zmiany nawyków, przy czym masz pewność, że te zmiany będą zgodne z Tobą. Jeżeli będzie taka potrzeba możesz również skorzystać z konsultacji z naszym psychodietetykiem, który spróbuje znaleźć źródło trudności i na nowo sprecyzować cel pracy dostosowany do Twoich chęci i możliwości. Zobacz kiedy warto skorzystać z pomocy psychodietetyka → Wsparcie psychologiczne – dlaczego warto?

 

Inne nowości z Poradni CDO: