Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja – edycja 2023 pt: „ZASIEJ ZDROWIE”
Wyszukiwarka

Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja – edycja 2023 pt: „ZASIEJ ZDROWIE”

Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja – edycja 2023 pt: „ZASIEJ ZDROWIE”

Autor

Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja to coś dla Waszej rodziny! Zmieniajcie wspólnie nawyki żywieniowe i razem zwiększajcie codzienną dawkę ruchu, a przy okazji wygrywajcie fantastyczne nagrody!
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja – edycja 2023 pt: „ZASIEJ ZDROWIE”

Nie ma lepszej inwestycji, niż ta, która zaowocuje zdrowiem Waszych dzieci! To samo dotyczy Was samych: każdy członek rodziny potrzebuje zdrowego żywienia i codziennej dawki ruchu, niczym powietrza! Ta inwestycja wymaga czasu i zaangażowania, ale przynosi nieocenione korzyści!

Znacie to uczucie, kiedy patrzycie na rosnącą roślinę, która zaczynała się od jednego małego ziarenka? To zdumiewający proces, wymagający z naszej strony troski, uwagi i cierpliwości. Podobnie jest z naszym zdrowiem – to inwestycja, która wymaga czasu i zaangażowania, ale przynosi nieocenione korzyści!

Poniżej przedstawiamy Wam tegoroczny konkurs dla rodzin Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja. W ramach tej wielkiej rodzinnej przygody pragniemy Was przeprowadzić przez cztery tygodnie pełne wyzwań, inspiracji i nauki.

Plan Rodzinnej Akcji edycji 2023, pt.: ZASIEJ ZDROWIE

Tegoroczny motyw Akcji, brzmi: „ZASIEJ ZDROWIE”. Chcemy zaprosić Was do wspaniałej podróży, podczas której pomożemy Wam w procesie zakładania i pielęgnacji zdrowia Waszej rodziny krok po kroku. Przeczytajcie co dla Was zaplanowaliśmy w każdym tygodniu:

I tydzień: „przygotuj grunt” – zrozumienie podstaw zdrowego stylu życia i stworzenie solidnych fundamentów dla nowych nawyków, którym jest m.in. efektywne planowanie czasu.

II tydzień: „zasiej” – wybór i wprowadzenie w życie „nasion” aktywności fizycznej i zdrowego żywienia, czyli zrobienie wspólnie pierwszych kroków.

III tydzień: „pielęgnuj, co zasiane” – dbanie o nasze nowe nawyki, by miały szansę zakorzenić się na stałe.

IV tydzień: „zbierz plony” – świętowanie osiągnięć i korzyści płynących z nowego, zdrowego stylu życia oraz dzielenie się nimi z dalszą rodziną i przyjaciółmi.

Chcemy podkreślić nie tylko znaczenie zdrowego stylu życia, ale również zaakcentować, jak dieta roślinna może być korzystnym wyborem dla nas i dla naszej planety.

W trakcie Akcji, razem z Wami, będziemy odkrywać, jak małe zmiany mogą prowadzić do wielkich korzyści. Dowiemy się, jak wprowadzenie zdrowych nawyków może stać się naturalną częścią Waszego codziennego życia. Przygotowaliśmy dla Was pomoce: filmy, animacje i infografiki.

A choć zdrowie jest najcenniejszą nagrodą, przygotowaliśmy dla Was również 13 atrakcyjnych nagród dla uczestników Akcji!

Dlaczego Akcja jest rodzinna?

Styl życia, w tym zdrowe nawyki żywieniowe kształtowane są przez środowisko, w którym żyjemy. W tym kontekście rodzina odgrywa kluczową rolę, bowiem to ona wpływa w największym stopniu na nasze decyzje i wybory.

Wyniki badań potwierdzają, że zmiany nawyków związanych ze stylem życia są bardziej skuteczne i trwałe, gdy są wprowadzane przez bliskie osoby jednocześnie, w ramach wspólnych działań. Taki sposób działania można porównać do gry drużynowej, w której każdy z członków rodziny ma swoje zadania do wykonania, a wszystkie one są zaplanowane i skoordynowane.

Zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej potrzebne są wszystkim członkom rodziny, bez względu na ich wiek, jednak wyjątkowo ważne są one dla dzieci i młodzieży z uwagi ich wzrost. Zdrowe nawyki kształtowane w młodym wieku nie tylko wpływają pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne młodych osób, ale też stanowią inwestycję w ich zdrowie w przyszłości. Rodzice są głównym źródłem kształtujących się wzorców w zakresie stylu życia, dlatego Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja kierowana jest do całej rodziny.

Rodzinna Akcja: Zdrowa Rywalizacja rusza już 30.10.2023 r.

Czekamy na Was, wygrajcie zdrowie i nagrody:

Zarejestrujcie się już dzisiaj.
https://rodzinnaakcja.pzh.gov.pl/

0 komentarzy