Dietetyk Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, Centrum Dietetycznego Online. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Dietetyka oraz studiów podyplomowych na kierunku Poradnictwo dietetyczne - postępy w żywieniu człowieka w Instytucie Żywności i Żywienia. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka. Doświadczenie i umiejętności w pracy z pacjentem zdobyła pracując w przychodniach i poradniach dietetycznych, a także współpracując z fundacjami zajmującymi się edukacją żywieniową. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach poświęconych zagadnieniom żywienia człowieka zdrowego i chorego. Zdobytą wiedzę w praktyczny sposób przekazuje swoim pacjentom. W swojej pracy stawia przede wszystkim na edukację żywieniową, indywidualne podejście do pacjenta. Przedstawia praktyczne zastosowanie zaleceń żywieniowych - z teorii na talerz.
Nasiona roślin strączkowych w diecie dzieci

Nasiona roślin strączkowych w diecie dzieci

Nasiona roślin strączkowych to grupa produktów charakteryzująca się wysoką wartością odżywczą. Mimo wielu korzyści płynących z regularnego spożywania strączków Polacy nadal zbyt rzadko komponują posiłki z ich udziałem. Wpływa to także na niskie spożycie strączków przez dzieci. Czy nasiona roślin strączkowych są odpowiednie dla najmłodszych? Od kiedy i w jaki sposób wprowadzać strączki do diety maluchów?

czytaj dalej
Uważne jedzenie – teoria i praktyka

Uważne jedzenie – teoria i praktyka

W natłoku codziennych obowiązków, pędzie życia i stresie, spokojne spożywanie posiłków często schodzi na dalszy plan. Nie zastanawiamy się nad tym, jakie produkty wybieramy, ile oraz w jaki sposób jemy. Zmieniając swój sposób odżywiania na zdrowszy, poza edukacją na temat m.in. doboru produktów spożywanych w diecie, warto również poświęcić czas na naukę świadomego, uważnego jedzenia.

czytaj dalej